تاثیر دندان در زیبایی چهره

چهره ما محل تمرکز دقت اطرافیان است و آنچه که در یک چهره بیشتر مورد توجه قرار می گیرد قسمت میانی آن است. بنابراین یک لبخند زیبا با دندانهای مرتب تاثیر بسیار مناسبی در اطرافیان می گذارد اما یک لبخند با دندانهایی خراب، کثیف یا کج و معوج چندان حس خوبی به بیننده نمی دهد. شرکتcolgateبرای نمایش اهمیت دندانها در جلب توجه دیگران، تبلیغات خلاقانه ای به کار برده است. در اولین تصویر، تعداد انگشتان خانم ۶ تاست. در تصویر دوم دست خانم روی شانه آقا اضافی است و در تصویر سوم هم آقا گوش راست (چپ از طرف ما) ندارد. اما در همه تصاویر چیزی که بیش از همه خود نمایی می کند باقیمانده مواد غذایی لای دندانهاست.

وقتی لب ‌ها به خوبی سرجای خود نمی‌نشینند

  نبود تکیه‌گاه کافی

دندان‌ها یک شالوده مهم برای قسمت پایینی صورت هستند، اگر دندان‌ها خیلی کوتاه باشند، قسمت پایینی صورت به سمت داخل متمایل می‌شود چون شالوده و تکیه‌گاهی ندارد، علاوه بر اینها گوشه لب‌ها حالت افتادگی پیدا می‌کند و لب‌ها دیگر اندازه واقعی خود را نشان نمی‌دهند و انگار حجم خود را از دست داده‌اند و در نهایت استخوان چانه حالت افتادگی پیدا می‌کند.

از این حالت پیشگیری کنید

به طور دوره‌ای از دندانپزشک‌تان وقت بگیرید تا او حالت دندان‌ها را متناسب نگه دارد، وقتی دندانی را از دست بدهید، بافت آن منطقه تکیه‌گاه خود را از دست می‌دهد و حالت افتادگی پیدا می‌کند و حالت چهره را پیر می‌کند. وقتی ما پیر می‌شویم بافت‌های صورت حالت شلی و افتادگی پیدا می‌کند و تنها یک متخصص زیبایی می‌تواند ساختار صورت را دوباره احیا کند.

 چگونه درمان می‌شود

با Brilliance ، روکش، ونیرها و مواد مخصوص شکل دندان را از جلو و عقب اصلاح می‌کنند همچنین حالت استخوان چانه را نیز به شکل متعادل و مناسب برمی‌گردانند، سعی می‌کنند حالت قرینه صورت را بازگردانند و حجم از دست رفته لب‌ها را دوباره نمایان سازند. بعضی پزشکان نیز ارتفاع دندان‌های جلویی را با روکش زیاد می‌کنند تا حالت لب‌ها خود را بهتر نشان دهد.

درمان چه فایده‌هایی دارد؟

وقتی حالت دندان‌ها اصلاح شود، دیگر لبخندتان را مهار نخواهید کرد در نتیجه زیبایی لبخند بیشتر خود را نشان خواهد داد، از طرف دیگر خطوط ریز اطراف دهان کمتر می‌شوند و لب‌ها نیز برجسته و بزرگ‌تر جلوه می‌کنند. برای دندان‌های این بیمار از ونیر استفاده شده‌است و همین کار چهره را به طور کلی جوان کرده‌است.

وقتی دندان‌ها کوچک می‌شوند

  معروف‌ترین نشانه پیری

افرادی که عادت به دندان‌قروچه و فشار دادن دندان‌هایشان روی هم دارند، معمولا سطح دندان‌هایشان بیشتر تحلیل می‌رود، وقتی سطح دندان‌ها ساییده و کوتاه‌تر می‌شود، فک پایینی به فک بالایی نزدیکتر شده و در نتیجه صورت کوتاه‌تر به نظر می‌رسد.

از این حالت پیشگیری کنید

اگر بیشتر اوقات به طور ناخودآگاه دندان‌هایتان را به هم می‌سایید یا همان دندان قروچه می‌کنید، بهتر است از دندانپزشک خود بخواهید که پلاک‌های محافظ دندان‌ برای شما تجویز کند تا شب‌ها آنها را در دهان بگذارید تا این عادت از سرتان بیرون برود.

چگونه درمان می‌شود

بهترین راه استفاده از Brilliance ، ونیر و روکش‌ است تا اندازه دندان‌ها و دوباره همان ارتفاع قبلی تنظیم شود، در واقع این دندان‌ها چارچوب‌های صورت هستند که با اصلاح شدن‌شان چهره خیلی جوان‌تر می‌شود.

درمان چه فایده‌هایی دارد؟

وقتی قد دندان‌ها اصلاح و اندازه‌شان بلند شود، صورت حجم بیشتری می‌گیرد و در نتیجه چروک‌ها کمتر خود را نشان می‌دهند، این حالت‌ها می‌تواند سال‌ها از سن شما کم کند.